NLP neurolingvistické programování

Historie

Metoda NLP vznikla začátkem 70. let v USA na univerzitě v Santa Cruz v Kalifornii. Autory metody se stali Richard Bandler a John Grinder. Zjistili, že úspěšní lidé používají při své práci podobné až shodné modelové vzorce chování. Výzkum Grindera a Bandlera se zabýval pracemi třech významných terapeutů: Fritza Perlsa - psychoterapeuta a zakladatele terapeutické školy Gestaltterapie, Virginie Satir - vynikající rodinné terapeutky, a Miltona Ericksona -světoznámého hypnoterapeuta. Další osobností, která ovlivnila jejich práci, byl Gregory Bateson - britský antropolog a autor publikací o komunikaci, biologii, kybernetice, antropologii a psychoterapii.

Na základě originálních výsledků práce Grinder a Bandler vytvořili elegantní model vzdělávání, který nazvali Neurolingvistické programováni – NLP. V následujících 40ti letech se rozšířil a šíří do oblastí obchodu, podnikání, politiky, médií, školství, sportu, kultury, umění, mezilidských vztahů a nejrůznějších terapií souvisejících s psychickým i fyzickým zdravím.

Účel

Koučovací techniky NLP mají nejvyšší efekt v okamžiku, kdy je odstraněna emoční zátěž klienta. V tento moment jste připraveni vidět nové možnosti, objevovat nové způsoby a začít pozitivně myslet. Účelem je naprogramovat podvědomou mysl tak, aby pracovala v souladu s Vaším záměrem.

Informace k nám přicházejí skrze naše smysly. Celkem asi 2.000.000 bajtů informaci za vteřinu. Přes naše vnitřní filtry, zkušenosti a nastavení podvědomé mysli zpracujeme +-146bajtů informací.

Průběh sezení a počet návštěv

Na základě úvodního rozhovoru zvolíme jednu až dvě techniky. U technik NLP 98% klientů zažije a vidí okamžitou pozitivní změnu. Nejúčinnější je návštěvu opakovat po 2 až 3 týdnech v období 2-3 měsíců. Tyto návštěvy jsou důležité pro ukotvení a prohloubení provedených změn. Není to ovšem podmínkou. Každý z nás je individuální a můžeme vypracovat Váš osobní harmonogram.

Jaké problémy se dají řešit

Kde končí terapie tam začíná koučink

 

 

Upozornění:
Naše konzultace a doporučení nenahrazují návštěvu lékaře ani lékařské vyšetření. Nejsme oprávněny stanovovat žádné diagnózy ani předpisy.
Ačkoliv se můžeme opřít o mnohaleté zkušenosti s alternativními metodami a jejich kladném efektu/výsledku, všechny naše rady i doporučení jsou na Vaši plnou odpovědnost a na Vaše vlastní riziko. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, konzultujte vše se svým ošetřujícím lékařem, abyste se sami ujistili, že námi navrhovaný způsob je pro Vás vhodný a bezpečný.