Bachovy květy

38 květů pro harmonii duše, těla i mysli

Historie

Bachovy květy jsou variantou homeopatie, která používá „esence“, výluhy květů vybraných rostlin. Metodu zavedl v roce 1928 Dr. Edward Bach v Anglii. Na základě jeho léčebných postupů a metod došel k uvědomění, že většina lidských nemocí je způsobena negativním stavem mysli. Metoda se rozšířila do dalších zemí Evropy včetně České republiky (v Německu je např. 700 bachovských léčitelů). V současnosti ji využívají nejen léčitelé, ale i někteří psychoterapeuti, porodní asistentky, maséři, poradci osobního rozvoje – jako pomocný prostředek.

Dr. Edward Bach

Dr. Edward Bach (1886–1936) byl anglický lékař, homeopat a autor mnoha lékařských i spirituálních textů. Narodil se 24. září 1886 v Moseley. V roce 1906 nastoupil jako student na univerzitu v Birminghamu. V roce 1912 ukončil svá studia medicíny v Londýně na University College Hospital s diplomem MB a později v roce 1914 s lékařským diplomem – Diploma of Public Health (D.P.H.Camb.). V posledních letech svého života opustil svoji lukrativní lékařskou praxi i celou ortodoxní medicínu. V tomto období se věnoval léčení svých pacientů pouze za pomocí esencí, z nichž se také zrodilo jeho dílo “Bachovy květové esence”. Celý životopis naleznete zde: www.bachovaterapie.cz/kdoEB.php

Cíl metody

Cílem této metody je harmonizovat duši, tělo i mysl a nastartovat tak obnovující proces. Skrze nezpracovaná traumata z období dětství či dospívání jsme ovládáni negativními emocemi, které se vynoří v okamžiku, kdy zaznamenáme určitou podobnost, kterou jsme v minulosti prožili. Dr. Bach rozdělil psychické stavy mysli do sedmi základních skupin.

Konzultant je vyškolen v systému výběru z 38 květů rostlin. Každá rostlinka je přiřazená jedné ze sedmi hlavních skupin. Správným výběrem a kombinací těchto květů do 4–6 týdnů odezní negativní emoce či stav, ve kterém se osoba nachází.

Nenahrazuje lékařské vyšetření.

Dávkování

2 kapky vybrané esence se ředí s 30ml vody. Doporučuje se max. 7 vybraných esencí v jedné kombinaci.

Užívání

4x denně 4 kapky do čisté vody.

Délka užívání

Při pravidelném užívání vám lahvička vystačí na 4 týdny.

 

KINEZIOLOGIE BRNO

Upozornění:
Naše konzultace a doporučení nenahrazují návštěvu lékaře ani lékařské vyšetření. Nejsme oprávněny stanovovat žádné diagnózy ani předpisy.
Ačkoliv se můžeme opřít o mnohaleté zkušenosti s alternativními metodami a jejich kladném efektu/výsledku, všechny naše rady i doporučení jsou na Vaši plnou odpovědnost a na Vaše vlastní riziko. Pokud máte jakékoliv pochybnosti, konzultujte vše se svým ošetřujícím lékařem, abyste se sami ujistili, že námi navrhovaný způsob je pro Vás vhodný a bezpečný.